Olev Roomet sai enda valdusesse 1950-ndatel Jõelähtmelt pärit torupillimängija Peeter Piilpärgi meisterdatud torupilli. Kuidas see pill täpsemalt tema valdusesse jõudis, saab lugeda siit.

1968 aastal on filmimuusikas "Libahunt" Olev Roomet mänginud sõrmilist ja burdooni.

Filmis “Libahunt” – helilooja Veljo Tormis. “Selgus nimelt, et 1968-ndal aastal ei olnud Eestimaal mitte ühtegi tervet torupilli. Kõik torupillid olid lagunenud. Olid veel mõned mehed, kes oleksid osanud mängida; nende hulgas oli RAM-i laulja…  Aga selgus, et temalgi pole enam mingit torupilli, on olemas ainult veel sõrmiline ja bassitorud. Kott oli nähtavasti hävinud….Palusime Roometil tulla stuudiosse, kus ta mängis minu etteantud motiivi kõigepealt sõrmilisel – see oli natuke häälest ära, aga nii oligi hea. Ega sõrmiline loomu poolest ei häälestugi eriti, see on juba niisugune pill. Ja pärast seda puhus ta meile bassitorud ükshaaval ette. Mina (Veljo Tormis) siis kombineerisin nendest elementidest kollaaži.” Eesti Film 100 – Filmimuusika (Tallinna Keskraamarukogu virtuaalnäitus)

1969 Olev Roomet "ВОКРУГ СВЕТА № 12"

Olev Roometil kahe burdooniga pill, mida näeme ka juba edasistelt kaadritelt. Kuigi aasta tagasi “Libahundi” filmi muusika jaoks terviklikku torupilli ei olnud, siis siin me näeme juba torupilli koos tuulekotiga.

1970 "Aarete saar" - Olev Roomet mängib kõrtsistseenis torupillimängijat ja torupilli.

Piilpärgi saja-aastane torupill on tal aga praegugi alles ning omakorda on ta sellega Moskva-reisi ära teinud. On esinetud televisioonis, lindistatud ja filmitud, sest õige ajaloolise tausta andmisel torupillist mööda ei pääse. Kõige pikema reisi tegi see pill tänavu (1970) kevadel Jaltasse, kus “Aarete saare” filmimisel trahterisse torupillimeest vajati.”

Sirp ja Vasar, nr. 29 17. juuli 1970 (1388), lk. 2. Arnold Ottin “Torupillimehed”