Cätlin Mägi on üks simapaistvamaid eeskujusid eesti pärimusmuusika maastikul.

 

Ta on meister eesti torupilli ja parmupilli traditsioonis, professionaalne ja särav muusik, karismaatiline õpetaja ja arvamusliider.

————————-

Cätlin Mägi on silmapaistev pärimusmuusik, kes on tuntud oma meisterlikkuse poolest torupilli ja parmupilli mängimisel. Ta on uurinud just vanemat pärimusmuusika helikeelt ning toonud seda tänapäeva maailma läbi erinevate ansamblite ja projektide. Need esitused pakuvad kuulajatele erakordseid elamusi ning rännakuid eesti pärimusmuusika radadel.

Erinevad ansamblid, milles Cätlin mängib, tekkisid Tartu Ülikooli Vijandi kultuuriakadeemias õppides ja neid on aja jooksul ka juurde tulnud. Hetkel on ta tegev ansamblites RO:TORO, Torupilli Jussi Trio, DUO: Cätlin & Marko Mägi, DUO: Cätlin Mägi & Jaan Pehk, Cätlin Mägi soolo. On muusikuna osalenud üle kahekümne CD tegemisel, ja muusikalise kujundajana andnud välja nii sooloplaate kui ka mitmeid ansamblite albumeid.

Lisaks oma suurepärasele muusikalisele oskusele on Cätlin Mägi ka tuntud pärimusmuusika edendaja ja õpetaja. Ta on andnud kontserte ja töötubasid mitmetes riikides, jagades oma teadmisi ja kogemusi pärimusmuusika fännidele üle kogu maailma. Tema pühendumus ja entusiasm pärimusmuusika vastu on aidanud populariseerida seda rikkalikku kultuuripärandit ja inspireerinud paljusid noori muusikuid.

Ta on professionaalne, kirglik ja särav muusik, karismaatiline õpetaja ja arvamusliider ning tema mängustiil ja väljendusrikas esitusviis on teinud temast tuntud nii kodumaal kui ka välismaal.

Cätlin Mägi biograafia