1968 "Libahunt"
1968 “Libahunt” – muusikas on kasutatud torupilli , Olev Roomet mängib salvestisel sõrmilist ja bassitoru eraldi, kuna pillikott oli hävinenud.
Selgus nimelt, et 1968-ndal aastal ei olnud Eestimaal mitte ühtegi tervet torupilli. Kõik torupillid olid lagunenud. Olid veel mõned mehed, kes oleksid osanud mängida; nende hulgas oli RAM-i laulja… Aga selgus, et temalgi pole enam mingit torupilli, on olemas ainult veel sõrmiline ja bassitorud. Kott oli nähtavasti hävinud….Palusime Roometil tulla stuudiosse, kus ta mängis minu etteantud motiivi kõigepealt sõrmilisel – see oli natuke häälest ära, aga nii oligi hea. Ega sõrmiline loomu poolest ei häälestugi eriti, see on juba niisugune pill. Ja pärast seda puhus ta meile bassitorud ükshaaval ette. Mina (Veljo Tormis) siis kombineerisin nendest elementidest kollaaži.
Eesti Film 100 – Filmimuusika (Tallinna Keskraamarukogu virtuaalnäitus)
1969 "Viimne reliikvia"
1969 “Viimne reliikvia” – 3 tundmatut torupillimängijat pildis, filmimuusikas torupilliheli ei kõla
1970 "Aarete saar"
1970 “Aarete saar” – torupillimängija (Olev Roomet) nii helis kui pildis
Piilpärgi saja-aastane torupill on tal aga praegugi alles ning omakorda on ta sellega Moskva-reisi ära teinud. On esinetud televisioonis, lindistatud ja filmitud, sest õige ajaloolise tausta andmisel torupillist mööda ei pääse. Kõige pikema reisi tegi see pill tänavu (1970) kevadel Jaltasse, kus “Aarete saare” filmimisel trahterisse torupillimeest vajati.
Sirp ja Vasar, nr. 29 17. juuli 1970 (1388), lk. 2. Arnold Ottin “Torupillimehed”
1977 "Reigi õpetaja"
1981 "Karge meri"
1981 “Karge meri” – tundmatu torupillimängija pildis, filmimuusikas torupilliheli ei kõla
1984 "Hundiseaduste aegu"
1984 “Hundiseaduste aegu” – muusikas on kasutatud torupilli/roopilli (või selle imitatsiooni)