Cätlin Mägi & EstPipes on ainulaadne ansambel, mis koosneb seitsmest naistorupillimängijast, kes mängivad traditsioonilisi eesti torupillilugusid, luues atmosfääri, mis kõnetab tänapäeva publikut. Lisaks torupillilugude esitamisele on ansambli repertuaaris ka traditsioonilised laulud, samuti mängitakse parmupille ja vilepille.

Cätlin Mägi, üks silmapaistvamaid pärimusmuusikuid, kes on ühtlasi  ka meister eesti torupilli ja parmupilli mängimisel, teeb koostööd oma õpilastega Viljandi kultuuriakadeemiast, et luua muusikat ja viia traditsioonilise torupilli kõlad ja mäng uuele tasemele Eesti pärimusmaastikul.

Kui tahaks kuulata kuulsaid torupillimehi: Jakob Kilström, Tõnu Eslon ja Jakob Ratsov Kuusalust; Andres Metsniit Muhumaalt; Jaan Piht Saaremaalt ja muidugi Hiiumaa virtuoosid Juhan ja Aleksander Maaker, siis tuleb tõdeda, et sellega on jäädud 100 aastat hiljaks. Need torupillihiiglased enam ise kontserte teha ei saa, aga nende muusika elab edasi Cätlin Mägi ja tema TÜ kultuuriakadeemias õppivate torupilli-tudengite esituses.

Cätlin Mägi & EstPipes tulid kokku 2022. aastal Viljandi Kultuuriakadeemias ning tänaseks on neil olnud mitmeid kontserte ja ülesastumisi Eestis. Ansamblis mängivad Cätlin Mägi, Helery Kõrvemaa, Kadri Allikmäe, Karolin Übner, Kerli Kislõi, Merili Kask ja Susanna Viktoria Mõtsmees. Lisaks on ansambel salvestanud albumi, mida plaanitakse välja anda 2024. aasta sügisel.

Cätlin Mägi – eesti torupill, parmupill, pikkvile, laul

Helery Kõrvemaa – eesti torupill, parmupill, pikkvile, laul

Kadri Allikmäe – eesti torupill, parmupill, pikkvile, laul

Karolin Übner – eesti torupill, parmupill, pikkvile, laul

Kerli Kislõi – eesti torupill, parmupill, pikkvile, laul

Merili Kask – eesti torupill, parmupill, pikkvile, laul

Susanna Viktoria Mõtsmees – eesti torupill, parmupill, pikkvile, laul