Vene tantsud

Küläkene väikokene

Kui tahaks kuulata kuulsaid torupillimehi: Jakob Kilström, Tõnu Eslon ja Jakob Ratsov Kuusalust; Andres Metsniit Muhumaalt; Jaan Piht Saaremaalt ja muidugi Hiiumaa virtuoosid Juhan ja Aleksander Maaker, siis tuleb tõdeda, et sellega on jäädud 100 aastat hiljaks. Need torupillihiiglased enam ise kontserte teha ei saa, aga nende muusika elab edasi Cätlin Mägi ja tema TÜ kultuuriakadeemias õppivate torupilli-tudengite esituses.

Kontserdil saategi kuulda vanu lugusid, mille järgi on tantsu vihutud vähemalt 150 aastat, aga ka uuemat loomingut tänapäevastelt loojatelt — kellelt täpsemalt, selgub juba kontserdil. Nii et kõrvatropid kaasa ja torupilli kuulama :)!

Cätlin Mägi – eesti torupill, parmupill, laul

Helery Kõrvemaa – eesti torupill, parmupill, laul

Kadri Allikmäe – eesti torupill, parmupill, laul

Karolin Übner – eesti torupill, parmupill, laul

Kerli Kislõi – eesti torupill, parmupill, laul

Merili Kask – eesti torupill, parmupill, laul

Susanna Viktoria Mõtsmees – eesti torupill, parmupill, laul

————————————————————-

Mooste Elohelü preemiad
* Preemia „Leidlik mõte“ pälvis Cätlin Mägi & Viljandi kultuuriakadeemia torupillimängijad, kelle esituse juures tõstis žürii esile, et tegemist on täiesti erandliku ansambliga, pilli mängutehniliste võimaluste juures leiti suurepärane lahendus: „Kohati justkui nüüdismuusika, ilusad mustrid, vaimukas.“

* Viljandi pärimusmuusika festivali auhinna noppisid Cätlin Mägi & Viljandi kultuuriakadeemia torupillimängijad. Kooslust saab kuulata juba järgmisel Viljandi folgil.

* Eesti Rahvaluule Arhiivi auhind kuulub Cätlin Mägi & Viljandi kultuuriakadeemia torupillimängijad.